Aparat wewnątrzustny przeciwko chrapaniu i bezdechowi sennemu

aparat przeciw chrapaniu

Co czwarty dorosły Polak chrapie każdej nocy, a co drugi okazjonalnie. I choć wydawać by się mogło, że chrapanie jest zmorą głównie osoby z która dzielimy łóżko, problem jest dużo poważniejszy Chrapanie często jest bowiem przyczyną bezdechu sennego, który nieleczony prowadzi do groźnych dla zdrowia dolegliwości. Na szczęście powyższy problem można przezwyciężyć, dzięki oferowanemu przez Centrum Implantologii i Ortodoncji Adrianny Badory specjalnemu aparatowi przeciwko chrapaniu i bezdechowi sennemu.

Anatomia chrapania

Chrapanie to zjawisko akustyczne (głośność chrapania może dochodzić nawet do 70 decybeli, co równa się natężeniu dźwięków wydobywających się z pracującego traktora) powstające podczas snu w wyniku wibracji miękkich części gardła środkowego, przy niecałkowitym zamknięciu górnych dróg oddechowych.

Dzieje się tak, ponieważ kiedy nie śpimy, mięśnie gardła są napięte, a powietrze swobodnie przepływa przez drogi oddechowe. Jednak gdy tylko położymy się na plecach, cofa się żuchwa, a język zapada i usta otwierają się. Powoduje to zwężenie, a niejednokrotnie i zamknięcie światła cieśni gardłowej. Jednocześnie stopniowo zmniejsza się liczba wdechów, aż dochodzi do ich zatrzymania i następuje gwałtowny wdech z charakterystycznym chrapnięciem. Takie powielające się braki oddechów prowadzą z kolei do zaburzeń oddechowych z szeregiem następstw groźnych dla zdrowia. Gdy organizm jest źle dotleniony, nad ranem odczuwamy nie tylko zmęczenie i rozkojarzenie, ale i niejednokrotnie pojawiają się bóle głowy czy też groźne dla zdrowie zaburzenia układu krążenia (nadciśnienie tętnicze, przerost prawej komory serca).

“Aparat jest komfortowym, a zarazem skutecznym…”

Aparat przeciwko chrapaniu i bezdechowi sennemu

Z myślą o Pacjentach, u których występują wspomniane problemy w czasie snu, w Centrum Implantologii i Ortodoncji Adrianny Badory, wprowadziliśmy do oferty, specjalny aparat przeciwko chrapaniu i bezdechowi sennemu. Przypomina on przeźroczystą szynę na szczękę i żuchwę, która dzięki swojej nietypowej konstrukcji powoduje wysuwanie się dolnej szyjki języka do przodu w trakcie snu, co przeciwdziała przewężeniu dróg oddechowych. Spada więc prędkość strumienia powietrza dostającego się do organizmu, a tym samym ustaje ruch tkanek miękkich, co zapobiega wibracjom odpowiedzialnym za powstawanie charakterystycznego odgłosu chrapania.

Co istotne, dzięki zastosowaniu specjalnego regulowanego zawiasu niklowo-tytanowego , oferowany przez nas, aparat pozwala na swobodne wykonywanie ruchów żuchwą (uniemożliwia jedynie jej cofnięcie). Jego niewątpliwą zaletą w porównaniu do konkurencyjnych produktów, jest również możliwość stosowania aparatu w trakcie przeziębienia, ponieważ nie zaburza oddychania przez usta.

aparat przeciw chrapaniu

Aparat jest komfortowym, a zarazem skutecznym zabezpieczeniem przed chrapaniem. Pacjenci stosujący nasz aparat wstają rano zrelaksowani i wyspani, podkreślając zwiększoną zdolność do koncentracji oraz wydolność w pracy.

działanie aparatu przeciwko chrapaniu

1. Pozycja języka w ciągu dnia: dosyć miejsca dla swobodnego oddychania

działanie aparatu przeciwko chrapaniu 2

2. Pozycja języka w czasie snu: zwężenie gardła utrudnia oddychanie i powoduje charakterystyczny odgłos chrapania

działanie aparatu przeciwko chrapaniu 3

3. Przesunięcie dolnej szczęki do przodu po założeniu aparatu przeciw chrapaniu: zniesiony zostaje ucisk trzonu języka na gardło i można oddychać swobodnie

Najważniejsze zalety oferowanego w Centrum Implantologii i Ortodoncji Adrianny Badory aparatu przeciwko chrapaniu i bezdechowi sennemu:

– rozluźnia mięśnie żuchwy i zapewnia komfortowy sen;
– zwiększa dopływ tlenu do organizmu;
– nie przeszkadza w swobodnej konwersacji;
– umożliwiaj oddychanie przez usta, dzięki czemu może być stosowany nawet w trakcie przeziębienia;
– powoduje, że wstajesz zrelaksowany i wyspany.

Copyright @ 2024   DobraDentystka.pl   |   Kontakt