Licówki – charakterystyka

Licówki to ultra cienkie (0,2 – 0,5 mm) porcelanowe płatki, naklejane na widoczną (wargową lub policzkową) część zęba, pomagające skorygować wiele kosmetycznych niedoskonałości uśmiechu. Licówki skutecznie maskują przebarwienia, korygują kształt zęba, odtwarzają utracone w skutek wypadku tkanki zęba, a także umożliwiają poprawę ustawienia tzw. linii uśmiechu (pozycja ust podczas uśmiechu).

Licówki wykonane są z porcelany, która sprawia, że zęby po założeniu licówek, zachowują naturalnie wyglądający połysk i kolor i są nie do odróżnienia od naturalnych zębów. Porcelana jest ponadto materiałem twardszym niż naturalne szkliwo, bardziej odpornym na zużycie i nieprzebarwianym dzięki czemu licówki mogą służyć przez wiele lat.

Standardowe licówki wymagają uprzedniego przygotowania zęba, polegającego na zeszlifowaniu licowej warstwy zęba. Choć preparacja ta jest bardzo płytka i obejmuje jedynie powierzchniową warstwę szkliwa, Pacjenci Centrum Implantologii i Ortodoncji, mają także możliwość założenia licówek, bez szlifowania zębów. Takie licówki nie wymagają ingerencji w tkanki zęba, a leczenie jest całkowicie odwracalne i zapewnia natychmiastowy białe uśmiech. Licówki bez szlifowania są najlepszym rozwiązaniem w przypadku zamykania diastem (szpar między zębami), poszerzenia lub wydłużenia zębów, a także zmiany koloru zębów.

Założenie licówek wymaga zaledwie dwóch wizyt na fotelu dentystycznym. Podczas pierwszej, zęby są przygotowywane pod licówki i pobierane zostają wyciski, ustalany jest kolor i kształt. Podczas kolejnej, licówki są przyklejane przez stomatologa do zębów za pomocą specjalnych materiałów łączących.

Licówki pozwalają tym samym osiągnąć wspaniały efekt estetyczny i odmienić każdy uśmiech. Dzięki licówkom możliwa jest:

  • Zmiana barwy zębów (poprzez pokrycie przebarwień lub poprzez rozjaśnienie zębów)
  • Korekta estetyczna kształtu zęba poprzez jego wydłużenie, skrócenie, poszerzenie lub zwężenie
  • Likwidacja diastem (nieestetycznych szpar miedzy zębami)
  • Estetyczna odbudowa częściowo utraconego zęba
  • Korekta położenia zęba w łuku
  • Korekta niekosmetycznych wypełnień zębów przednich
Copyright @ 2019   DobraDentystka.pl   |   Kontakt