Wybielanie zębów

wybielanie zębów brenna dobra dentystka

Pacjentom Centrum Implantologii i Ortodoncji Adrianny Badory proponujemy dwie skuteczne i całkowicie bezpieczne metody wybielania zębów – wybielanie w domu metodą nakładkową oraz wybielanie w gabinecie stomatologicznym, stanowiące połączenie wybielania zębów przy pomocy specjalnego żelu o wysokim stężeniu substancji wybielających z metodą nakładkową.

Decydując się na zabieg wybielania zębów, niezależnie od wybranej metody, należy jednak pamiętać, że koniecznym warunkiem jego rozpoczęcia jest wymiana wszystkich nieszczelnych wypełnień i oczyszczenie obszarów objętych próchnicą. To konieczność ze względu na zastosowanie w czasie zabiegu preparatów, które mogłyby wnikać do takich przestrzeni i podrażniać miazgę zęba.

Wybielanie zębów w domu

Wybielanie zębów metodą nakładkową przeprowadzane jest samodzielnie przez Pacjenta w domu. Polega na noszeniu, wykonanej na zamówienie nakładki, przez kilka lub kilkanaście godzin w ciągu dnia lub przez dwa tygodnie w nocy, oraz zaledwie dwóch wizyt w gabinecie. W trakcie pierwszej wizyty, pobierany jest wycisk, pozwalający na wykonanie w pracowni technicznej, specjalnych, przezroczystych szyn pełniących funkcję indywidualnych nakładek na zęby. Po kilku dniach, podczas kolejnej wizyty, Pacjent otrzymuje nakładkę i strzykawki z żelem wybielającym, a także szereg dokładnych instrukcji dotyczących samodzielnego stosowania preparatu i wybielania zębów w domu. Wybielania zębów metodą nakładkową trwa zazwyczaj około 2 tygodni. Niewątpliwa zaleta tej metody polega na tym, że to Pacjent sam decyduje o końcowym i satysfakcjonującym efekcie (im dłużej noszone nakładki tym lepszy – bielszy efekt). Metoda nakładkowa jest również rozwiązaniem najekonomiczniejszym, jej koszt wynosi ok. 800 pln.

wycisk stomatologiczny

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Pacjentom, którym zależy na uzyskaniu śnieżnobiałego uśmiechu w ekspresowym i w pełni bezpiecznym tempie proponujemy natomiast wykonanie pojedynczej sesji wybielania w gabinecie przy pomocy specjalnego żelu o wysokim (35 w proc.) stężeniu substancji wybielających, a następnie kontynuowanie wybielanie przy pomocy nakładek w domu. Podczas wybielania na fotelu dentystycznym, w pierwszej kolejności izolowane i zabezpieczane specjalnym preparatem są dziąsła oraz policzki Pacjenta, tak aby nie miały kontaktu z żelem wybielającym i nie zostały podrażnione. Na tak przygotowane zęby, nakładany jest następnie żel o dużym stężeniu substancji aktywnej. Preparat pozostaje na zębach przez około 15 min., a cały proces powtarza się jeszcze kilka razy. Rezultat jest widoczny od razu, jednak dla osiągnięcia w pełni satysfakcjonującego efektu, po tak wykonanym zabiegu, należy kontynuować wybielanie zębów w domu przy pomocy opisanej powyżej metody nakładkowej. Koszt wybielania specjalnym żelem połączony z wybielaniem nakładkowym w domu wynosi ok 1300 pln.

wybielanie zębów w gabinecie
nadwrażliwość zębów

Walka z nadwrażliwością

Nieodzownym efektem ubocznym zabiegu wybielania, jest nadwrażliwość zębów. Dochodzi do niej nawet pomimo stosowania przez nas najlepszych na rynku preparatów pod względem pH. Z tego względu w trosce o komfort naszych Pacjentów, w Centrum Implantologii i Ortodoncji Adrianny Badory każdorazowo w trakcie wybielania nakładkowego aplikujemy do nakładek również odpowiednią dawkę specjalnego preparatu przeciw nadwrażliwości zębów, co dodatkowo ją minimalizuje. W przypadku Pacjentów korzystających z wybielania na fotelu stomatologicznym nadwrażliwość przezwyciężamy natomiast przy pomocy specjalnego lasera, pochodzącego od polskiego lidera w dziedzinie nowoczesnych technologii laserowych – Centrum Techniki Laserowej. Zaaplikowanie wiązki lasera niskoenergetycznego znacząco zmniejsza nadwrażliwość zębów, co potwierdzają liczne obserwacje. Terapia laserowa jest całkowicie bezbolesna i bezpieczna dla Pacjenta. W trosce o pełne bezpieczeństwo, profilaktycznie nie wykonujemy jednak terapii laserowej w przypadku kobiet w ciąży oraz Pacjentów cierpiących na choroby nowotworowe.

Zalecenia pozabiegowe

Niezależnie od wybranej metody wybielania zębów, w celu zachowania olśniewającego efektu na dłużej, przez 2 tygodnie bezpośrednio po zabiegu, należy przestrzegać zasad tzw. białej diety. W tym czasie powinno się ograniczyć przede wszystkim spożycie kawy, herbaty i czerwonego wina. Do listy zakazanych produktów warto również dopisać: soki cytrusowe, soki z jeżyn i porzeczek, szpinak, buraki, czerwoną kapustę, ciemne sosy, żółtka jaj oraz warzywa zawierające karoten.

Uwaga, przez 2 tygodnie po zabiegu wybielania, w szkliwie zębów mogą pozostawać atomy tlenu i wciąż w niewielkim stopniu wybielać zęby. Do momentu gdy aktywny tlen nie ulegnie neutralizacji, nie wypełniamy ubytków zębów oraz nie zakładamy licówek.

Copyright @ 2024   DobraDentystka.pl   |   Kontakt