Brenna

Centrum Implantologii i Ortodoncji Adrianny Badory usytuowane jest w Brennej – cichej i pięknie położonej górskiej miejscowości wypoczynkowej na południu Polski. Wszystkich odwiedzających nasz gabinet z pewnością zaskoczą uroki tej miejscowości – liczne ścieżki rowerowe i szlaki górskie, zabytki architektury drewnianej, wspaniały folklor, piękno przyrody oraz wiele atrakcji zarówno w sezonie letnim, kiedy temperatury często przekraczają 30°C , jak i zimowym, gdy temperatura w Polsce spada niekiedy poniżej –20°C.

Znakomitą alternatywą od szusowania na nartach i górskich wycieczek, będą z pewnością odwiedziny w położonej niedaleko naszego centrum stomatologicznego – Chlebowej Chacie. To jedyne miejsce w tej części Europy, w którym odwiedzający mają okazję własnoręcznie wypiec chleb, ubić masło czy przyrządzić twaróg. Chlebowa Chata to także jedyny w regionie skansen, w którym odtworzono niepowtarzalny, góralski charakter Polski sprzed lat.

DODATKOWYM ATUTEM POŁOŻENIA NASZEGO CENTRUM JEST NIEDALEKA ODLEGŁOŚĆ TAKICH MIEJSC JAK:

Kraków

Jest jednym z najstarszych miast Polski o ponadtysiącletniej historii, z wieloma wartościowymi obiektami architektonicznymi. Do 1795 r. Kraków był formalnie stolicą Polski a do 1611 r. siedzibą władców państwa polskiego. Kraków to jednak nie tylko miasto stare i dostojne, ale również metropolia tętniąca życiem. Przeszłość miesza się tu z teraźniejszością a historia z nowoczesnością. Kraków to także najbardziej kulturalne z polskich miast. Liczne mieszczące się w Krakowie restauracje, puby i kluby utrzymują wysoki poziom i gromadzą stałą klientelę. Niemal wszędzie odbywają się koncerty, wystawy, akcje artystyczne. Kraków jest także sercem polskiego chrześcijaństwa. To w Krakowie w zabytkowych kościołach znajdują się słynne obrazy i relikwie.

Wieliczka

Mieszcząca się nieopodal Krakowa Zabytkowa Kopalnia Soli w Wieliczce to liczące ponad 700 najstarsze polskie przedsiębiorstwo i jeden z najcenniejszych zabytków kultury materialnej i duchowej na ziemiach polskich, rocznie odwiedzany przez ponad milion turystów z całego świata. Kopalnia Soli “Wieliczka” to także zabytek klasy światowej, wpisany jako jeden z pierwszych obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

WISŁA, SZCZYRK, USTROŃ, ŻYWIEC

Jedne z najpopularniejszych górskich miejscowości turystycznych w Polsce. Wisła, Szczyrk, Ustroń czy Żywiec do których można dojechać z Brennej w około 15 minut samochodem to niewielkie, klimatyczne miasteczka od lat przyciągające rzesze turystów nie tylko z Polski, lecz i z całej Europy. Miejscowości te uwielbiają zarówno zapaleni wędrowcy, miłośnicy kolarstwa górskiego, jak i fani sportów zimowych, na których czeka ponad 30 tras narciarskich o różnym stopniu trudności. To na terenie tych miast odbywa się również Tydzień Kultury Beskidzkiej – jedna z największych imprez folklorystycznych na świecie.

W imprezie co roku uczestniczy ponad 100 zespołów pieśni i tańca z ok. 30 państw, a także niemal 4 tysiące tancerzy, śpiewaków i muzyków. Tydzień Kultury Beskidzkiej trwa w sumie aż 9 dni! Składa się na niego ponad 50 kilkugodzinnych wieczornych koncertów na dużych plenerowych estradach.

Copyright @ 2024   DobraDentystka.pl   |   Kontakt