Projektowanie uśmiechu. Kurs teoretyczno-praktyczny dla Lekarzy

Termin: 17-18.11.2018
Miejsce: Centrum Implantologii i Ortodoncji ADRIANNA BADORA ul.Barujec 11d 43-438 Brenna
Prowadzący: lek.stom. Adrianna Badora
Punkty edukacyjne: 17
Cena: 3400 zł
Zgłoszenie na http://meritumcenter.pl/szkolenie.php?id=113
Istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania unijnego wysokości 80% ceny szkolenia . Dotyczy lekarzy ze Śląska. Szczegóły u Rafał Topolewski tel. 668 406 531Program szkolenia1. Profesjonalne wykonanie zdjęcia cyfrowego zewnątrzustnego i zewnątrzustnego

– sprzęt fotograficzny

– pozycjonowanie pacjenta

– oświetlenie

– ustawienia aparatu

– lusterka zewnątrzustne i tła

2. Planowanie uśmiechu na komputerze , szablony do projektowania uśmiechu

3. Pobranie wycisków, zgryzów, rejestracja łukiem twarzowym

4. Odlewanie modeli, przenoszenie do artykulatora

5. Nawoskowanie wg planu i pomiarów

6. Wykonanie przedlewu u pacjentów z drucikiem retencyjnym,

7. Mockup , emotional photography

8. Korekta mockup’u

9. Projektowanie i sposób przedstawienia planu leczenia pacjentowi

Kurs dedykowany jest dla lekarzy zajmujących się protetyką stomatologiczną, którzy chcieliby w swojej praktyce zmotywować pacjentów do podjęcia decyzji o realizacji planów leczenia, przewidujących wykonanie kompleksowych prac protetycznych z najwyższej półki. Dla początkujących dentystów kurs ten stanowi bazę do dalszego rozwoju w kierunku kompleksowego leczenia chirurgiczno-protetycznego najbardziej wymagających pacjentów. Wiedza i umiejętności nabyte w ciągu tych dwu niezwykle intensywnych dni pomogą kursantom uniknąć błędów protetycznych już na etapie planowania.

W części praktycznej kursu każdy uczestnik nauczy się prawidłowo wykonywać fotografie stomatologiczne, a także dowie się jak skompletować sprzęt do fotografii wewnątrz- i zewnątrzustnej.

Ćwiczyć będziemy cyfrowe projektowanie uśmiechu w przyjaznym w obsłudze programie komputerowym i przenoszenie zaprojektowanej sytuacji na modele diagnostyczne. Następnie wykonamy mockup i jego korektę na pacjencie.

Dla każdego uczestnika firma Planmeca przygotowała wersję próbną programu Romexis Smile Design. Zachęcamy do przywiezienia ze sobą własnego laptopa, aby samodzielnie projektować w trakcie kursu i kontynuować ćwiczenie DSD od razu po kursie na własnych pacjentach.

Dla Lekarzy

Szanowni Koledzy i Koleżanki,

Jestem lekarzem specjalizującym się w mikrochirurgii periodontologicznej i implantologicznej. W imieniu Centrum Implantologii i Ortodoncji pragnę gorąco zaprosić do współpracy lekarzy stomatologów, którzy nie wykonują zabiegów leczenia periodontologicznego lub implantologicznego w skomplikowanych przypadkach, kiedy z powodu braku odpowiedniego sprzętu i komplikacji wynikających z nietypowej anatomii uzębienia lub powierzchni dziąsłowych, nie mają Państwo możliwości przeprowadzenia leczenia tego typu w swoim gabinecie.  Szeroka gama zabiegów jakie wykonuję może stanowić dla Państwa doskonałe uzupełnienie własnej oferty. W Gabinecie  przeprowadzane są trudne technicznie i skomplikowane zabiegi mikrochirurgiczne mające na celu poprawienie estetyki dziąseł w uśmiechu oraz uzębienia.

Wykonuję zabiegi regeneracyjne i kosmetyczne z zakresu plastycznej chirurgii  śluzówkowo-dziąsłowej, takie jak:
1. pokrycie recesji dziąsłowych przeszczepem podnabłonkowej tkanki łącznej z podniebienia
2. poszerzenia strefy dziąsła rogowaciejącego w okolicy implantu
3. pogrubienie fenotypu dziąsła dla poprawy jego estetyki w okolicy implantu lub pod mostem
4. resekcja wierzchołka korzenia zębów przednich
5. wydłużenie korony klinicznej
6. ekstrakcja atraumatyczna z regeneracją wyrostka zębodołowego materiałem kościozastępczym i z augumentacją tkanki łącznej jako przygotowanie do zabiegu implantacji.

Wszystkie wymienione wyżej zabiegi wykonuję minimalnie inwazyjną techniką płata dzielonego ( split flap ) co znacznie zmniejsza dolegliwości po zabiegowe u pacjentów i pozwala na dwa razy szybsze gojenie w porównaniu z techniką pełnego płata. Po wykonanym zabiegu pacjent otrzymuje instruktaż postępowania pooperacyjnego i  higieny po czym zostaje skierowany do gabinetu, który wcześniej zlecił zabieg.

Nowość: Centrum Implantologii i Ortodoncji Adrianna Badora w Brennej zaprasza ortodontów do współpracy i udziału w kursie z zakresu Piezocision

Drogie Koleżanki i Koledzy Ortodonci!

W związku z możliwością przeprowadzania w naszym gabinecie Piezocision – zabiegu mikrochirurgicznego wykonywanego za pomocą urządzenia Piezotome, pragniemy zaproponować Państwu współpracę i udział w kursie dla ortodontów.

Zabieg Piezocision, którego pionierem jest autor wielu podręczników, Dziekan Katedry Periodontologii Boston University prof. Serge Dibart, pozwala na skrócenie czasu leczenia ortodontycznego z dwóch lat do zaledwie 6 miesięcy, wspomaga eliminację ciężkich wady zgryzu oraz wzmacnia stabilność efektów w zakresie retencji.

Zabieg wykonuje się po założeniu aparatu stałego i może być wykonany na każdym etapie leczenia ortodontycznego. Umożliwia on bardzo szybkie przesunięcia zębów, które normalnie byłyby ciężkie lub wręcz niemożliwe do osiągnięcia jak intruzja zębów, dystalizacja trzonowców, torkowanie korzeni zębów w kl 2/2. Piezocision pozwala również swobodnie zmieniać zakotwienie. W przeciwieństwie do tradycyjnej kortykotomii Piezocision należy do zabiegów minimalnie inwazyjnych i ze względu na znikome dolegliwości pozabiegowe oraz spektakularne efekty ortodontyczne staje się coraz bardziej popularny wśród pacjentów.

Więcej informacji o zabiegu Piezocision:
Leczenie ortodontyczne może trwać tylko 6 miesięcy
Skutecznie leczenie ortodontyczne już w 6 miesięcy

Wszystkich zainteresowanych współpracą serdecznie zapraszamy na kurs z zakresu Piezocision do Centrum Implantologii i Ortodoncji Adrianna Badora w Brennej.

Program kursu obejmuje m.in.:
– efekty i możliwości piezochirurgii;
– różnice między tradycyjnym leczeniem ortodontycznym, a leczeniem wspomaganym Piezocision;
– przedstawienie zabiegów augmentacyjnych , które można wykonać równocześnie z Piezocision;
– wszystko co powinniśmy wiedzieć zanim wyślemy Pacjenta na zabieg Piezocision;

Ponadto:
– miniśruby ortodontyczne;
– implantacje w trakcie leczenia ortodontycznego;

Korzyści dla gabinetu wynikające z udziału w kursie piezocision:
– leczenie ortodontyczne Pacjentów przy pomocy innowacyjnej i coraz popularniejszej metody Piezocision;
– dla lekarzy kierujących swoich pacjentów ortodontycznych na zabieg Piezocision istnieje możliwość wzięcia udziału w zabiegu

Copyright @ 2019   DobraDentystka.pl   |   Kontakt