Media o Nas

Dział dla przedstawicieli mediów oraz pacjentów chcących zapoznać się z materiałami medialnymi związanymi z Centrum Implantologii i Ortodoncji Adrianna Badora.

Dekortykacja przyzębia sprawia, że czas leczenia ortodontycznego zostaje zmniejszony do minimum i trwa zazwyczaj od czterech do sześciu miesięcy.

Dekortykacja przyzębia – proste zęby w pół roku?

Kupując dla dziecka pastę do zębów, powinniśmy zachować podwójną ostrożność. Źle dobrana może być niebezpieczna dla jego zdrowia.

Dawka fluoru zależna od wieku dziecka [04.01.2014r.]

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że dzisiejsze metody leczenia zębów przeniosły nas, pacjentów, do zupełnie innego świata.

7 Stomatologicznych Mitów [01.12.2013r.]

Nadmierna dbałość o higienę jamy ustnej i piękny uśmiech nie zawsze przynosi dobre efekty. Pewne nawyki wręcz zagrażają kondycji zębów.

Zbyt częste mycie skraca zębom życie [26.11.2013r.]

Implantologia, jedna z najmłodszych dziedzin stomatologii, rozwija się bardzo szybko. Co ważne, zmiany odczuwają nie tylko dentyści, ale przede wszystkim pacjenci. Nowoczesne metody uzupełniania braków zębowych znacznie zmniejszają ryzyko wystąpienia dolegliwości w czasie i po zabiegu wszczepienia implantów, a także pozwalają na zaoszczędzenie cennego czasu.

Nowoczesna implantologia stomatologiczna, czyli komfortowe i szybsze leczenie [25.11.2013r.]

Przez wiele lat dentyści krytykowali powszechną niechęć do częstego mycia zębów. Obecnie obserwują jednak odmienne zjawisko. Wiele osób, szczególnie nastolatków, przykłada do tej czynności zbyt dużą uwagę, niszcząc w efekcie swoje zęby.

Nawyki, które rujnują zęby [23.11.2013r.]

Codzienna higiena jamy ustnej i dbałość o piękny i zdrowy uśmiech nie zawsze przynosi spodziewane efekty. Niestety, codziennie nawyki i zachowania mogą zagrażać kondycji zębów.

Nawyki, które rujnują nasze zęby [22.11.2013r.]

Codziennie szczotkujesz i nitkujesz zęby, unikasz papierosów oraz regularnie odwiedzasz stomatologa, a mimo to nie możesz pochwalić się wymarzonym, białym uśmiechem? Sprawdź jakie codziennie nawyki i zachowania mogą zagrażać kondycji zębów i co zrobić, aby nie dłużej rujnowały Twojego wizerunku.

Złe nawyki, które rujnują nasze zęby! [19.11.2013r.]

Skandynawscy naukowcy odkryli powiązanie między liszbą posiadanych naturalnych zębów a zdolnością do wykonywania zadań pamięciowych. Wydaje się to niemożliwe? A jednak.

Stracisz zęby – stracisz pamięć [01.11.2013r.]

Leczenie ortodontyczne trwa coraz krócej. Dzięki szybkiemu rozwojowi technologii i umiejętnościom stomatologów, wady zgryzu i problem krzywych zębów można zlikwidować już w 6 miesięcy. Jest to możliwe dzięki dekortykacji przyzębia, innowacyjnemu zabiegowi, który nawet czterokrotnie przyśpiesza leczenie wad zgryzu w porównaniu ze standardowym leczeniem ortodontycznym.

Skuteczne leczenie ortodontyczne już w 6 miesięcy [30.10.2013r.]

Choć stomatologia należy do jednych z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny, a współczesne metody leczenia przeniosły się na zupełnie inny, dawniej nieosiągalny poziom, to wciąż można spotkać wiele pseudonaukowych mitów stomatologicznych.

5 najpopularniejszych mitów stomatologicznych [18.10.2013r.]

Do niezliczonej ilości powodów, dla których powinniśmy dbać o własne zęby, śmiało możemy dopisać kolejny. Skandynawscy naukowcy odkryli bowiem istotne powiązanie, pomiędzy liczbą posiadanych naturalnych zębów, a zdolnością do wykonywania zadań pamięciowych.

Mniej własnych zębów = gorsza pamięć [19.09.2013r.]

Copyright @ 2024   DobraDentystka.pl   |   Kontakt