bielsko-biała leczenie kanałowe

LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM

Leczenie kanałowe – jest specjalnym postępowaniem koniecznym w przypadku powikłań choroby próchniczej. Polega na usunięciu wewnętrznej, zainfekowanej tkanki zęba, oczyszczeniu kanału, jego dezynfekcji i wypełnieniu odpowiednimi materiałami. Ząb po dobrze przeprowadzonym leczeniu kanałowym, mimo że jest martwy, bardzo dobrze spełnia swoje funkcje i zapewnia właściwą estetykę uśmiechu. Zaniechanie leczenie kanałowego najczęściej prowadzi do utraty zęba.
W Centrum Implantologii i Ortodoncji Adrianny Badory, dzięki zastosowaniu techniki laserowej fotoaktywnej dezynfekcji kanału (PAD), oraz biostymulacji laserowej jesteśmy w stanie zminimalizować ból związany z leczeniem kanałowym, a większość zabiegów przeprowadzamy już podczas jednej wizyty. Dodatkowo mikroskop zabiegowy pozwala powiększyć widoczność pola zabiegowego aż 20-50 razy, a tym samym zwiększyć dokładność przeprowadzonego leczenia endodontycznego. Do diagnostyki endodontycznej rutynowo stosujemy tomografię stożkową ( CBCT ), aby dokładnie ocenić liczbę i przebieg kanałów korzeniowych przed przystąpieniem do leczenia.

bielsko-biała kanałowe leczenie zębów

W naszym gabinecie ubytki wypełniamy przy pomocy wkładów koronowych (inlay). Stanowią one bez porównania trwalszą alternatywę dla wypełnień wykonanych metodą tradycyjną, ponieważ są dużo bardziej wytrzymałe niż zwykłe plomby, a odbudowane w ten sposób zęby wyglądają bardzo naturalnie i nadal mogą spełniać swoje funkcje. Są nie do odróżnienia od naturalnych zębów.

Wykonanie wkładu koronowego inlay wymaga 2 wizyt na fotelu dentystycznym i jest całkowicie bezbolesne. Podczas pierwszej, stomatolog usuwa zniszczoną próchnicową tkankę i pobiera wycisk celem wykonania modelu na którym w laboratorium protetycznym zostanie wykonany wkład inlay. Po 2-3 dniach inlay osadzany jest w ubytku Pacjenta.

Uśmiechnij się! Zapraszamy.
Copyright @ 2024   DobraDentystka.pl   |   Kontakt