Licówki

Licówki
Licówki to cieniutkie, porcelanowe płatki, naklejane na widoczną część zęba, będące doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą poprawić kształt, kolor lub wielkość swoich zębów, lecz z różnych względów, nie mogą zdecydować się na bardziej radyklane zabiegi.

Licówki wykonane są z porcelany, która sprawia, że zęby po założeniu licówek, zachowują naturalnie wyglądający połysk i kolor i są nie do odróżnienia od naturalnych zębów. Grubość licówek, która w zależności od potrzeby, wynosi zaledwie 0,3 – 0,7 mm, sprawia, że ingerencja w tkanki zęba jest minimalna. Porcelanowe licówki są tym samym całkowicie bezpieczne dla zębów i nie wiążą się z żadnymi powikłaniami.
Licówki porcelanowe
Standardowe licówki wymagają uprzedniego przygotowania zęba, polegającego na zeszlifowaniu licowej warstwy zęba. Preparacja ta jest bardzo płytka i obejmuje jedynie powierzchniową warstwę szkliwa. W Centrum Implantologii i Ortodoncji Adrianny Badory oferujemy również możliwość założenia licówek, bez szlifowania zębów. Takie licówki nie wymagają ingerencji w tkanki zęba,
a leczenie jest całkowicie odwracalne i zapewnia natychmiastowy białe uśmiech.

Najlepsze efekty estetyczne przynosi wykonanie jednocześnie 6-8 licówek, lecz w przypadku przebarwionego lub niewłaściwie ustawionego zęba, istnieje możliwość wykonania także pojedynczej licówki.

Wybrani pacjenci

Uśmiechnij się! Zapraszamy.
Copyright @ 2018   DobraDentystka.pl   |   Kontakt