Bielsko-Biała Mosty protetyczne

MOSTY PROTETYCZNE

Most protetyczny to stałe, niewyjmowane uzupełnienie protetyczne, przy pomocy którego można uzupełnić brak jednego lub kilku zębów. W Centrum Implantologii i Orotodoncji Adrianny Badory wykonujemy mosty porcelanowe oraz mosty pełnoceramiczne, które w zależności od rodzaju wybranych koron, różnią się estetyką, wytrzymałością mechaniczną, trwałością i ceną.

Mosty porcelanowe cenione są główne ze względu na trwałość i doskonale znaną technikę postępowania. Mosty pełnoceramiczne, przy jednoczesnym zachowaniu wszechstronność odbudów metalowo-porcelanowych, pozwalają natomiast na odtworzenie uzębienia w jeszcze bardziej naturalny sposób. Mosty pełnoceramiczne cechują się bowiem taką samą przepuszczalnością światła jak zęby naturalne, dzięki czemu są dopasowane kolorystycznie do tkanek naturalnych zębów, a także są całkowicie biozgodne i tolerowane przez ludzki organizm.

Bielsko-Biała mosty protetyczne

Funkcjonowanie mostu protetycznego, opiera się na odbudowie utraconego zęba, poprzez przymocowanie koron protetycznych do specjalnie w tym celu spiłowanych, sąsiednich zębów (tzw. zębów filarowych), a następnie zamocowaniu, przęsła z brakującym zębem/zębami.

Takie rozwiązanie może być skuteczne nawet do 3 brakujących zębów obok siebie. Mosty protetyczne pozwalają tym samym na uniknięcie przemieszczania się zębów, zapobiegają zanikowi kości i pozwalają uzyskać prawidłowy zgryz. W naszym gabinecie, most protetyczny, zamiast na zębach filarowych, możemy osadzić również na implantach.

Wybrani pacjenci

Uśmiechnij się! Zapraszamy.
Copyright @ 2019   DobraDentystka.pl   |   Kontakt