Wybielanie zębów

Z wielu metod wybielania zębów, w Centrum Implantologii i Ortodoncji Adrianny Badory, proponujemy Pacjentom, najskuteczniejszą, a zarazem całkowicie bezpieczną, metodę wybielania zębów przy pomocy specjalnego żelu o wysokim (35 proc.) stężeniu substancji wybielających.
Wybielanie przy pomocy specjalnego żelu, stosowanego wyłącznie w gabinetach stomatologicznych, przeprowadzamy podczas 1 – 2 wizyt na fotelu dentystycznym (dokładna liczba uwarunkowana jest od wrażliwości zębów oraz od tego w jakim stopniu chcemy wybielić zęby). Należy jednak pamiętać, że przed przystąpieniem do zabiegu wybielania, zęby powinny być dokładnie oczyszczone (skaling, piaskowanie, polerowanie, fluoryzacja).
Jak wygląda zabieg?
Podczas pierwszej wizyty, higienistka izoluje i zabezpiecza dziąsła oraz policzki specjalnym preparatem, tak aby nie miały kontaktu z żelem wybielającym i nie zostały podrażnione (co często zdarza się np. podczas popularnej metody nakładkowej). Na tak przygotowane zęby, lekarz nakłada żel o dużym (35 proc.) stężeniu substancji aktywnej. Preparat pozostaje na zębach przez około 15 min., a cały proces powtarza się jeszcze kilka razy. Pomiędzy kolejnymi etapami, Pacjent ma możliwość oceny, czy uzyskany rezultat jest już satysfakcjonujący, czy nadal chce kontynuować wybielanie. W momencie gdy Pacjent jest w pełni zadowolony z rezultatu kończymy cały zabieg.
W trakcie zabiegu wybielania, korzystamy z najlepszego na rynku preparatu pod względem zbalansowanego pH i działania przeciwko nadwrażliwości zębów. Niestety, mimo to w czasie wybielania zębów, ich nadwrażliwość często jest nieunikniona. Jest to kolejny z sygnałów, że wybielanie należy tego dnia zakończyć. W sytuacji, gdy po pierwszej wizycie, Pacjent chce jeszcze mocniej rozjaśnić zęby, wybielanie kontynuowane jest już podczas kolejnej wizyty, po około 7 dniach przerwy.

Co istotne, Centrum Implantologii i Ortodoncji Adrianny Badory jest jednym z nielicznych, renomowanych gabinetów w Polsce, w którym do podgrzewania żelu wybielającego nie jest używana lampa, ani laser. Takie urządzenia zwiększają temperaturę żelu wybielającego o 2 stopnie Celsjusza, co przyśpiesza proces wybielania o 15 minut. Zagrożenia związane z podwyższaniem temperatury i ingerencją w zęby często bywają jednak większe, niż korzyści płynące z niewielkiej oszczędności czasu, dlatego celowo zrezygnowaliśmy z tego typu rozwiązań.

Zalecenia po zabiegu wybielania zębów
W celu zachowania olśniewającego efektu na dłużej, przez 2 tygodnie bezpośrednio po zabiegu wybielania, Pacjenci powinni przestrzegać zasad tzw. białej diety. W tym czasie należy ograniczyć przede wszystkim spożycie kawy, herbaty i czerwonego wina. Do listy zakazanych produktów warto również dopisać: soki cytrusowe, soki z jeżyn i porzeczek, szpinak, buraki, czerwoną kapustę, ciemne sosy, przyprawę curry, żółtka jaj oraz warzywa zawierające karoten.
Uwaga, przez 2 tygodnie po zabiegu wybielania, w szkliwie zębów mogą pozostawać atomy tlenu i wciąż w niewielkim stopniu wybielać zęby. Do momentu gdy aktywny tlen nie ulegnie neutralizacji, nie wypełniamy ubytków zębów oraz nie zakładamy licówek.

Wybrani pacjenci

Nikolina

Jestem bardzo zadowolona z mojego nowego uśmiechu. Serdecznie dziękuję zespołowi z Centrum Stomatologii i Ortodoncji za profesjonalizm i miłą atmosferę. Pozdrawiam

Wykonano: LicówkiWybielanie zębów

Zobacz metamorfozę - Nikolina

Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta, od razu rzuca się w oczy duża wiedza i doświadczenie zespołu. Bardzo zależało mi również na możliwe jak najkrótszym czasie leczenia oraz elastyczności jeśli chodzi o terminy wizyt. Jestem ogromnie z... Czytaj całość

Wykonano: ImplantyOrtodoncjaLicówkiWybielanie zębów

Zobacz metamorfozę - MarcinG

Aneta

Najtrudniejszy jest pierwszy krok ale teraz z perspektywy czasu jestem szczęśliwa, że zdecydowałam się na leczenie i powierzyłam to zadanie własnie Pani Adriannie i jej zespołowi. Leczenie stomatologiczne na najwyższym poziomie, nowoczesny sprzę... Czytaj całość

Wykonano: LicówkiKorony protetyczneWybielanie zębów

Zobacz metamorfozę - Aneta

Uśmiechnij się! Zapraszamy.
Copyright @ 2024   DobraDentystka.pl   |   Kontakt