Likwidacja przebarwień zębów – Infiltracja ICON

usuwanie przebarwień zębów ionic

Przebarwienia zębów powodują, że uśmiechamy się rzadziej i oszczędniej. Na szczęście w Centrum Implantologii i Ortodoncji Adrianny Badory znamy skuteczne metody pozwalające pozbyć się uciążliwych przebarwień. Oferujemy profesjonalne usuwanie przebarwień i przywracanie zębom ich naturalnego wyglądu już w trakcie jednej wizyty w na fotelu dentystycznym. W zależności od stopnia i przyczyny przebarwień, każdemu Pacjentowi indywidualnie pomożemy dobrać odpowiednią metodę.

Poniżej uproszczony schemat opisujący przebieg leczenia:

1. Usuwanie osadu i kamienia nazębnego

zabiegi higienizacyjne, takie jak skaling oraz piaskowanie zębów, pozwalają wyeliminować przede wszystkim kamień nazębny, przebarwienia i osady spowodowane przez palenie papierosów, picie kawy oraz herbaty. Zabiegi higienizacyjne są również konieczne do wykonania przed przeprowadzaniem kolejnych procedur, mających za zadanie zlikwidowanie innego typu przebarwień zębów. Bardzo często okazuje się jednak, że zabiegi higienizacyjne, wykonane pod okiem wykwalifikowanej higienistki stomatologicznej, przynoszą w pełni satysfakcjonujący dla Pacjenta efekt i wykonanie kolejnych etapów okazuje się zbędne.

Nikolina pacjentka

2. Wybielanie

nieestetyczny kontrast pomiędzy przebarwieniami na zębach, a kolorem szkliwa, można skutecznie zlikwidować poprzez wybielenie całych zębów. W tym celu na zęby nakładany jest specjalny żel o wysokim stężeniu substancji wybielających (35 proc.). Po 15 minutach żel jest usuwany. Na czas zabiegu na dziąsła jest nakładany specjalny preparat zabezpieczający. Uwaga: w początkowej fazie wybielania, białe przebarwienia na zębach mogą jeszcze mocniej bieleć na skutek gwałtownego odwodnienia towarzyszącemu wybielaniu. Nie należy jednak wówczas przerywać zabiegu, ponieważ z każdą kolejną minutą kolor zacznie się ujednolicać. Po zakończeniu wybielania należy poczekać z decyzją co do dalszego postępowania jeszcze około 2 tyg. W tym czasie białe plamy nawadniają się, a kontrast stale się zmniejsza. Podobnie jest z ciemniejszymi plamami, które mogą podczas wybielania zniknąć całkowicie, lub przynajmniej stać się dużo mniej widoczne. Po zabiegu wybielania często okazuje się, że etap ostateczny, a więc infiltracja ICON nie jest już konieczna

Nikolina

3. Infiltracja ICON

jest najskuteczniejszą metodą usunięcia białych przebarwień będących wynikiem procesów próchnicowych lub długotrwałego leczenia ortodontycznego. Infiltracja ICON pozwala na pozycie się nieestetycznych plamek bez użycia wiertła, bez znieczuleń i bez bólu. Białe przebarwienia powstają na skutek uszkodzenia szkliwa i uwięzienia w jego obrębie drobinek powietrza i wody, zmieniając tym samym kierunek załamania światła na powierzchni szkliwa. ICON jest preparatem, który wnika w powstałe mikroporowatości, a ponieważ jego współczynnik załamania światła jest podobny do szkliwa, białe przebarwienia przestają być widoczne. Dodatkowo ICON wnikając w mikroporowatości zdemineralizowanego szkliwa zamyka je i tworzy izolującą barierę odporną na działanie kwasów i bakterii. Dzięki temu ICON hamuje również rozwój początkowej próchnicy. Zabieg jest łatwy, całkowicie bezbolesny i trwa około 30 minut.

Licówki i korony – w Centrum Implantologii i Ortodoncji Adrianny Badory staramy się unikać zakrywania przebarwionych zębów licówkami i koronami. W zamian zalecamy opisane powyżej, prostsze i mniej inwazyjne metody likwidacji przebarwień. Licówki prezentują się bowiem najkorzystniej, gdy nie zmieniają koloru zęba. Tym samym zakładane są już po zabiegu wybielania zębów, w celu zmiany jego kształtu lub odbudowy utraconych tkanek. Korony stosowane są natomiast głównie w przypadku zębów leczonych kanałowo, które utraciły znaczną grubość tkanek. Ze względu na swą grubość, korona może radykalnie zmienić kolor zęba, gdy zawodzą zabiegi wybielające.

Nikolina wewnątrzuszne
Pacjentka Nikolina po

Nasza pacjentka Nikolina przeszła metamorfozę podczas której wykonano korektę położenia dziąseł, wybielanie i infiltrację preparatem ICON wszystkich zębów, oraz 4 licówki na górne przednie zęby.

Copyright @ 2024   DobraDentystka.pl   |   Kontakt