protezy na implantach bielsko

PROTEZY I MOSTY PROTETYCZNE NA IMPLANTACH

Most protetyczny to stałe, niewyjmowane uzupełnienie protetyczne, przy pomocy którego można uzupełnić brak jednego lub kilku zębów. Proteza oparta na implantach jest z kolei najlepszym rozwiązaniem w przypadku osób, które utraciły wszystkie naturalne zęby i mają ogromne trudności w adaptacji tradycyjnej, akrylowej protezy.

W Centrum Implantologii i Ortodoncji, protezy i mosty protetyczne, osadzamy nie tylko na zębach filarowych, ale również na implantach. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność szlifowania sąsiednich, zdrowych zębów filarowych i zapobiega zanikowi kości po brakującym zębie, będąc tym samym rozwiązaniem najbardziej zbliżonym do naturalnego uzębienia.

Wstawienie protezy opartej na implantach polega na wszczepieniu implantów zębowych (małych tytanowych śrubek imitujących korzeń zęba) w żuchwę i w szczękę, a następnie zamocowaniu do nich protezy za pomocą specjalnych zatrzasków. W przypadku leczenia całkowitego bezzębia zaleca się wszczepienie dwóch implantów w żuchwę i minimum czterech implantów w szczęce górnej (kość w tym miejscu jest bardziej miękka). Osadzanie mostu na implantach polega natomiast na wszczepieniu implantów, a następnie przykręceniu do nich protetycznej nadbudowy (mostu).

bielsko-biała protezy korony na implantach

Wstawienie protezy/mostu opartego na implantach wymaga dwukrotnych odwiedzin w naszym gabinecie. Pierwsza wizyta obejmuje konsultację z lekarzem, diagnostykę i przygotowanie leczenia. Jeśli pacjent zostanie zakwalifikowany do leczenie implantologicznego kolejnym etapem jest sam zabieg. Sam zabieg przeprowadzany jest pod miejscowym znieczuleniem, Stomatolog wierci otwór (lub kilka otworów) w kości, umieszcza implant i zamyka dziąsło za pomocą szwów. W ciągu następnych kilku miesięcy kość powoli zarasta wokół implantu dzięki czemu implant mocno osiada w dziąśle. Zazwyczaj po kilku miesiącach następuje drugi etap. W tym momencie śruby zabezpieczające, które zostały zamontowane przy pierwszym zabiegu, zostają zastąpione na formujące tkanki miękkie śruby gojące. Po dwóch tygodniach gojenia się nadchodzi czas na umocowanie mostu porcelanowego.

Proteza oparta na implantach znacznie przewyższa klasyczną protezę osiadającą. Jest mocno i stabilnie zamontowana, dzięki czemu nie przemieszcza się podczas podczas żucia. Nie wymaga również pokrycia dziąseł specjalnym materiałem tworzącym płytę protezy, co z kolei umożliwia odczuwanie smaku i przywraca naturalną przyjemność z jedzenia.

Uśmiechnij się! Zapraszamy.
Copyright @ 2024   DobraDentystka.pl   |   Kontakt