Wybielanie zębów

Korony protetyczna

Korona protetyczna jest stałym uzupełnieniem protetycznym, mocowanym do zębów lub implantów, w celu odbudowy bardzo zniszczonych zębów, gdy nie jest już możliwa standardowa odbudowa za pomocą materiału kompozytowego. Korona protetyczna przypomina swego rodzaju czapeczkę, służącą do przykrycia uszkodzonego zęba. Odbudowuje koronę zęba, która uległa zniszczeniu na skutek próchnicy lub urazy mechanicznych, a także zmienia kształt i kolor zęba.

W Centrum Implantologii i Ortodoncji Adrianny Badory wykonujemy kilka rodzajów koron protetycznych, podzielonych ze względu na materiał z którego są wykonane. Odtworzenie korony zęba w najbardziej naturalny sposób jest możliwe dzięki koronom pełnoceramicznym, wykonanym w systemach Emax oraz Cercon, które cechują się taką samą przepuszczalnością światła jak zęby naturalne, dzięki czemu są dopasowanie kolorystycznie do tkanek naturalnych zębów.

Pani Aneta – już po metamorfozie uśmiechu w naszej praktyce potwierdza, że wybielanie i licówki porcelanowe na zęby potrafią zmienić samopoczucie i komfort pacjenta.

Wybielanie zębów bielsko-biała

Korony pełnoceramiczne, stosowane głównie do uzupełnienia zębów przednich, są także całkowicie biozgodne i tolerowane przez ludzki organizm. W głęboko poddziąsłowo zniszczonych zębach, zalecamy natomiast wykonanie koron porcelanowych, cenionych ze względu na trwałość oraz doskonale znaną technikę postępowania.

Wykonanie korony protetycznej wymaga zazwyczaj dwóch 3 dniowych wizyt w naszym gabinecie lub 1 dłuższej – 7 dniowej. Pierwsza wizyta obejmuje przygotowanie powierzchni, czyli czyszczenie oraz usunięcie próchnicy. Kolejnym etapem jest pobranie wycisków na potrzeby laboratorium dentystycznego. Trwa to zwykle około 5-6 dni. Podczas wykonywania nowej korony na zębach pacjenta umieszczane są tzw. korony tymczasowe. Gdy korona jest gotowa następuje jej zamocowanie do uprzednio przygotowanych zębów za pomocą specjalnego kleju.

Wybrani pacjenci

Dominika

Były to najlepiej zainwestowane pieniądze i największe szczęście, że trafiłam właśnie tutaj!

Wykonano: LicówkiKorony protetyczne

Zobacz metamorfozę - Dominika

Karina

To wspaniałe jakie efekty może przynieść dobrze zaplanowane leczenie w wykonaniu profesjonalnego zespołu. Polecam wszystkim!

Wykonano: ImplantyOrtodoncjaLicówkiKorony protetyczne

Zobacz metamorfozę - Karina

Mirosława

Jestem bardzo wdzięczna moim córkom, które namówiły mnie na metamorfozę. Dziękuję wspaniałym paniom z Centrum za profesjonalizm i miłą atmosferę.

Wykonano: Korony protetyczne

Zobacz metamorfozę - Mirosława

Aneta

Najtrudniejszy jest pierwszy krok ale teraz z perspektywy czasu jestem szczęśliwa, że zdecydowałam się na leczenie i powierzyłam to zadanie własnie Pani Adriannie i jej zespołowi. Leczenie stomatologiczne na najwyższym poziomie, nowoczesny sprzę... Czytaj całość

Wykonano: LicówkiKorony protetyczneWybielanie zębów

Zobacz metamorfozę - Aneta

Uśmiechnij się! Zapraszamy.
Copyright @ 2024   DobraDentystka.pl   |   Kontakt